بررسی نحوه صحیح شستن انواع فرش

 

نظافت منزل یکی از مسائلی است که اغلب خانم ها بیشترین توجه را به آن دارند. اگرچه پاک کردن فرش ممکن است آسان به نظر برسد، اما این واقعیت که حاوی جزئیات بسیار زیاد و روش های مختلف تمیز کردن است، این فرآیندها را بسیار دشوار می کند. بنابراین هنگام قالیشویی باید چه نکاتی را در نظر گرفت تا به یک نظافت موثر دست یافت؟ چه تفاوت هایی در شستن انواع فرش ابریشم، بلژیکی، دستباف و ماشینی وجود دارد؟ قالیشویی آنلاین به چه صورت است؟ در این مقاله به این سوالات پاسخ خواهیم داد؟

 

کجا فرش را بشوییم؟

 

با افزایش دما و کاهش میزان بارندگی، به منظور حفظ تعادل آب مورد نیاز کشورها، بهتر است فعالیت هایی که باعث استفاده بی مورد از آب می شود را کنار گذاشت. یکی از آنها شست و شوی فرش در منزل است. خدمات قالیشویی به منظور دستیابی به فرش هایی پدید آمده است که می توان آنها را در محیطی استریل تر و با استفاده از آب کمتر فرش را شست و شو داد.

 

چگونه فرش را بشوییم؟

 

معمولاً از فرش برای پوشش کف در منازل استفاده می شود. بنابراین کثیف شدن آن اجتناب ناپذیر است. وجود بچه های کوچک و حیوانات خانگی در خانه ها نیز باعث کثیف شدن سریع تر فرش ها می شود. همچنین اجاق ‌های فصلی، بخاری‌ ها و سایر گرد و غبارها موجب آلوده شدن فرش ها می شود. گاهی اوقات فرش ها ذرات گرد و غبار را در زیر فرش جذب کرده و باعث ایجاد برخی میکروارگانیسم های مضر در آن می شوند. نظافت به موقع فرش ها و قالیشویی از نظر برای سلامتی ما بسیار مهم است. فرش هایی که حداقل ۲ بار در سال به صورت حرفه ای شسته می شوند از سلامت بیشتری برخوردار بوده و طول عمرشان بیشتر است. قالیشویی آنلاین سریع ترین و راحت ترین روش برای شست و شوی فرش هاست

 

قالیشویی در خانه چگونه است؟

 

زمانی که قالیشویی در خانه انجام می شود، با استفاده از برخی شامپوهای فرش که فقط لکه های روی سطح را از بین می برند، آب فراوان و غیر ضروری مصرف می شود. ابتدا فرش ها با جاروبرقی گردگیری می شوند. با آب فراوان خیس می شوند. با کمک مواد شوینده کف می کنند. سپس دوباره با آب فراوان شسته می شوند. اما همانطور که بارها در پاسخ به بسیاری از سوالات در مورد نحوه شست و شوی فرش بیان کرده ایم، مواد شوینده استفاده شده در شست و شوی فرش در منزل در نخ های فرش باقی می مانند. علاوه بر این، به نظر می رسد که هر چقدر آب مصرف شود، آبکشی سالم نیست.

مواد شوینده باقی مانده به مرور زمان به نخ های فرش آسیب می زند و عمر فرش را کاهش می دهد. علاوه بر این، مناطق خشک شدن فرش ها پس از پاک شدن از آب، به خصوص در شهرهای بزرگ بسیار دشوار است و در طول روز دوباره با گرد و خاک محیط بیرون کثیف می شوند.

 

نحوه شست و شوی فرش

 

چگونه می توان فرش را به صورت حرفه ای شست و شو داد ؟ فرش ها پس از تحویل گرفتن توسط خدمات قالیشویی به شرکت آورده می شوند. در آنجا گرد و غبار با آخرین تکنولوژی پاک می گردد. همچنین هرگونه لکه را روی فرش تشخیص داده و تمیز می کنند. برای نظافت منطقه ای، فرش ها را به اتاق های شست و شو می برند و با آب کافی خیس می کنند. سپس با شامپوهای مخصوص فرش که با توجه به انواع نخ انتخاب می نمایند، فرش های شما را تمیز می کنند. شامپو فرش های مورد استفاده در قالیشویی از داروهای طبیعی و شیمیایی مورد تایید وزارت بهداشت تشکیل شده است.

فرش ها با فوم زدایی و لکه بری منطقه ای به اتاق های شست و شو برده می شوند. سپس با استفاده از آب کافی آن را آبکشی می کنند. از آنجایی که مشخص است نیروی انسانی در اینجا محدود است، فرآیندهای شست و شو در قالیشویی نیز با آخرین دستگاه های تکنولوژیکی انجام می شود. با این دستگاه ها تمام باقی مانده های شامپو در عمق فرش پاک می شود. پس از اینکه ۱۰۰% آبکشی روی فرش انجام شد، فرش ها برای فرایندهای خشک کردن به اتاق های خشک کن منتقل می شوند.

از اتاق های خشک کن در تابستان یا زمستان با خیالی آسوده از خدمات قالیشویی استفاده می کنند. در این اتاق ها درجه حرارت با توجه به نوع فرش تهیه شده و فرش ها در مدت زمان کوتاهی خشک می شوند. بلافاصله بعد از آن فرش هایی را که برای آخرین بار چک کرده ایم به کمک وسایل کشش کش می کنیم. بلافاصله پس از آن فرش ها را به پرسنل مجاز خود در بخش حمل و نقل جهت تحویل درب منزل تحویل می دهیم. این امکان وجود دارد که در مدت زمان کوتاهی فرش های خود را با دستکاری های موثرتر و کارشناسانه تر تمیز کنید.

 

قیمت قالیشویی چقدر است؟

 

قیمت قالیشویی بر اساس متر مربع و نوع فرش شما تعیین می شود. علاوه بر این، شست و شوی حرفه ای تر فرش ها با قیمت های مقرون به صرفه برای شما هزینه کمتری خواهد داشت. از قالیشویی تهران می توانید قیمت شست و شو را براساس مشخصات فرش تان بگیرید.

 

چگونه فرش ابریشم را تمیز کنیم؟

 

فرش های ابریشم از با ارزش ترین فرش های موجود در بازار هستند. نظافت و قالیشویی فرش های ابریشمی دشوار است. باید مراقب تمیز ماندن آن بود. علاوه بر این، باید برای تمیز کردن با احتیاط عمل کرد. فرش ابریشم با رنگ‌ ها، بافت‌ ها و به ‌ویژه تصاویرش یکی از انواع فرش ممتاز است. یکی از گرانبهاترین فرش هایی است که شهرت جهانی دارد و به زحمت بافته می شود. بنابراین نظافت و همچنین استفاده از آن حساس است. مراحل شست و شوی فرش ابریشم به شرح زیر است:

مرحله۱- از بین بردن گرد و غبار روی آن است. کاربرد ایده آل برای این کار استفاده از جاروبرقی است. گرد و غبار روی فرش باید ابتدا با جاروبرقی پاک شود.

مرحله ۲- نخ های فرش ابریشم را باید در جهتی که هستند با پارچه تمیز پاک کنید. در طول فرآیند باید از مواد خاصی استفاده شود. باید از تغییر شکل فرش جلوگیری کرد. پارچه های بافت نرم باید برای تمیز کردن استفاده شوند. توصیه می شود در حین پاک کردن از محصولات پاک کننده حاوی تری کوراتیلن یا پرکلرواتیلن استفاده کنید.

مرحله ۳- پس از اتمام فرآیند پاک کردن، فرش باید تهویه شود. به لطف فرآیند تهویه، بوی مواد تمیز کننده از بین رفته و موهای فرش ابریشم نفس می کشند. پس از اتمام فرآیند تهویه، فرش دوباره پهن می شود و به استفاده از آن ادامه می یابد. قالیشویی رشت همه این مراحل را به طور مکانیزه انجام داده و فرش را مانند روز اول تحویل می دهد.

 

 

 

دسته‌ها: قالیشویی

0 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *